Воскресенье , 17 Ноябрь 2019
В Логах
Домой » В Логах » Кому вигідно зрив Мінських угод, або політизація процесу (Відео)

Кому вигідно зрив Мінських угод, або політизація процесу (Відео)

З 7 жовтня 2019 року екс-бійці полку «Азов» під проводом Андрія Білецького, прикриваючись патріотичними гаслами та необґрунтованим твердженнями, фактично блокують заплановане розведення військ за підписаною у Мінську «формулою Штайнмайера» в Золотому-4 і Петровському (Луганська обл.)

Черговою провокацією з боку озброєних активістів «Азову» стала спровокована активістами 9 жовтня сутичка з працівникам поліції на блокпосту м.Кремінна, що на Луганщині. Бійці  чинили опір правоохоронцям, у результаті чого постраждав співробітник поліції та були пошкоджені державні транспортні засоби.

Водночас, за заявами державних посадовців, командування ООС та Луганської державної адміністрації, розведення військ жодним чином не вплине на безпеку мешканців прифронтових територій. Міністр оборони Андрій Загороднюк також поспішив запевнити, що відведення сил буде лише дзеркальним. Тобто бойовики точно так же, як і українські військові, спочатку відійдуть на кілометр від своїх позицій, а потім будуть розбирати укріплення і проводити розмінування території.

Основна умова для початку втілення плану в життя — припинення вогню мінімум на сім днів, проте «Азов» зацікавлений у політизації процесу розведення та зриву досягнутих у Мінську домовленостей незважаючи на позитивні приклади виконання угод. Зокрема у Станиці Луганській, де перший етап відведення військ завершено і вже розпочато масштабне відновлення об’єктів інфраструктури, нормалізацію побутових умов та якості життя українців взагалі.

Втім, політики та добровольці фактично продовжують чинити опір державній політиці в зоні ООС. Як до цього ставляться самі безпосередні учасники подій — мешканці Золотого дізналися волонтери, які запитали думки людей щодо ситуації, яка склалася навколо введення в дію «формули Штайнмаєра».

Мешканка Золотого, Лідія Миколаївна, виступила за розведення військ та цілковито підтримала мирний план, що нині реалізується на Луганщині. «Ну я с этим согласна вполне… Остановить бы войну чтоб люди успокоились, чтоб все стало на свои места, чтоб все были довольные, чтоб дети были счастливы и чтоб все было хорошо» – сказала пані Лідія.

Як стало відомо, жителі Золотого повністю підтримують розведення сил в районі їх населеного пункту. В коментарі волонтерам, жителька прифронтового міста сказала: «чтобы наконец прекратилась война и эта стрельба. Чтобы мир был на Донбассе … и если этот шаг, разведение войск, приведет к такому результату, к миру, да, я не против, я поддерживаю».

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*