Среда , 21 Август 2019
В Логах
Домой » Новости » Міжнародна конференція «Безпека журналістів в Україні. Припинення безкарності». Тезисно!
Міжнародна конференція «Безпека журналістів в Україні. Припинення безкарності». Тезисно!

Міжнародна конференція «Безпека журналістів в Україні. Припинення безкарності». Тезисно!

25 жовтня відбулась Міжнародна конференція «Безпека журналістів в Україні. Припинення безкарності».

Основні месиджі котрі були висловлені з приводу проблем забезпечення безпеки журналістів під час здійснення останніми своєї діяльності: 

Омбудсмен В.Лутковська повідомила,  що вчора(24.10.16) на сайті tribunal-today.ru опублікували персональні дані українських журналістів,  які акредитовувались в зону проведення АТО.  «Такі сайти це проблеми для безпеки, в т ч Миротворець!» — додала Омбудсмен.

В.Сюмар не пожаліла колишньої влади та наголосила,  що у 2010 році (за Януковича)  СБУ опитували жителів дому,  консєржів на предмет того хто до мене приходить,  з ким я зустрічаюсь і т.д.! Однак,  на думку народного депутата України й станом на даний час нічого не змінилось, — «Влада сьогодні не любить чесноі преси! Злочини проти журналістів не розслідуюються! Ми збираємо конференції,  форуми,  брифінги, однак СБУ на них не прихрдить, дискосфотною їм стала ця тема!» — заявила В.Сюмар.

Х.Мінгареллі(голова представництва ЄС в Україні) у доповіді розтавив акценти над зусиллями щодо забезпечення свободі слова в окупованому Криму, звільненні Р.Сущенка та проведенні якісних журналістських розслідувань з метою забезпечення свободи медіа в Україні.

Р.Гутієрез(гол секретар Європейської федерації журналістів), представив проект » Mapping media freedom» — моніторинг порушення журналістських прав у Європі. Україна посіла перше місце — 54 порушення!

Окрім цього, наголосив на дотриманні керівництвом держави прав журналістів під час роздержавлення! 

Висловив невдоволення з приводу заборони вїзду 38 єврожурналістів до україни, нібито, вони сприяють пропоганді РФ! «Недостатня обгрунтованість заборони вїзду»- вважає Р.Гутієрез.

М.Ратушний(ГО»Інститу мас інф») зачепив питання «фіктивної» журналістики! Запропонував уніфікувати журналістські посвідчення та розробити єдиний стандарт діяльн журналіста з метою унеможливлення набуття зацікавленими особами прав журналіста!

Т.Печончик( ГО»Центр інформації і прав людини») розповіла про ситуацію в окупованому Криму! «Крим перетворюється в «інф ормаційне гетто» куди вільно їздять журналісти з РФ та іноземні кориспонденти від РашаТудей, яка організовує «пропогандистські тури»! Українських журналістів на разі дуже мало, а влада не в повній мірі докладає зусиль аби протидіяти пропоганді в АРК!» — додала спікер.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*