Суббота , 19 Октябрь 2019
В Логах
Домой » Новости » «Народна рада Бессарабії» — гібридний проект Кремля (ВІДЕО)
«Народна рада Бессарабії» — гібридний проект Кремля (ВІДЕО)

«Народна рада Бессарабії» — гібридний проект Кремля (ВІДЕО)

Російські урядові кола продовжують свою т.зв. «гібридну війну» проти України і в рамках її реалізації вони не вибирають шляхів та механізмів. Використовується все, що потрапляє під руку. Відео сюжет: http://7kanal.com.ua/2015/11/sovershenno-nesekretno/

Одним з таких засобів є започаткований у березні 2014 р. спецслужбами РФ проект з дестабілізації Одещини — «Народна рада Бессарабії». Для його реалізації інструментом обрано національне питання у вказаному регіоні, а ідеологічною основою є, нібито, необхідність захисту інтересів народів історичного регіону «Бессарабія», їх культури, традицій та звичаїв. Так само, як і на Сході України захищались права російськомовних громадян від невідомо кого.

За задумом російської сторони, до складу «НРБ» мали увійти території Арцизського, Білгород-Дністровського, Болградського, Саратського, Тарутинського, Татарбунарського, Ренійського, Кілійського та Ізмаїльського районів, що призвело б до незаконної зміни територій України.

Водночас, з огляду на «результати діяльності» російсько-терористичних угруповань та недопущення повторення сценарію Донбасу керівниками вітчизняних національно-культурних об’єднань Одеської області вживаються всі заходи з протидії їх реалізації.

Однак, Кремль не полишає надії «розхитати» ситуацію у південно-східних областях України і вживає для цього всі наявні засоби. Зокрема, був створений «Комітет громадської підтримки жителів Південного Сходу України», а основним його куратором виступив син першого президента невизнаної Абхазії В.Ардзінби Інал Ардзинба (прокуратурою Одеської області йому заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочинів проти національної безпеки України). Водночас, в Україні координаторами реалізації цього проекту Москвою були призначені журналісти Артем Бузіла та  Олена Гліщинська, а також громадський активіст Алік Вєтров.

Московські куратори та регіональні координатори «НРБ» неодноразово намагались оприлюднити інформацію про «дійсне» створення цієї організації та початок її функціонування. Однак, завдяки своєчасній реакції правоохоронних органів всі ці спроби набули рейкового характеру. Окремі т.зв. «лідери НРБ» після неодноразових попереджень з боку правоохоронців про неприпустимість протиправної поведінки були затримані та звинувачені у посяганні на територіальну цілісність України. Основних організаторів Бузілу, Гліщинську Загорюка, Діденка за рішенням суду залишили під вартою в СІЗО та в подальшому судом призначене покарання у вигляді позбавлення волі на різні терміни.

Разом з тим, Москва не полишала надії дестабілізувати Одещину та призначила новими кураторами проекту Дмитра Затуливітера й Віру Шевченко. Проте, подальші спроби його розвитку були заблоковані правоохоронними органами. Вказаних осіб також попереджено про можливість кримінальної відповідальності у разі перетинання межі, що визначається положеннями Кримінального кодексу України.

На сьогодні, російські підлабузники вже неодноразово оголошували про проведення псевдоконференцій «НРБ», де начебто оприлюднювались і «декларація щодо прийняття законопроекту на підтримку національно-культурних автономій України” і відповіді звернення до вищих органів влади. Однак, координатори вказаних акцій, зокрема, Валерія Бойцун, Дмитро Шишман, Олександр Янков під час офіційних зустрічей постійно заперечують будь-яку причетність до діяльності «НРБ».

 

http://www.ex.ua/308311421846

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*