Суббота , 19 Октябрь 2019
В Логах
Домой » В Логах » Нехитрий рейдерський бізнес Корбана
Нехитрий рейдерський бізнес Корбана

Нехитрий рейдерський бізнес Корбана

Україна за 24 роки незалежності пережила багато позитивних моментів, а ще більше подій пов’язаних з розкраданнями державних коштів, рейдерськими захопленнями підприємств, «кришуванням» прибуткових бізнес проектів тощо. Ці негативні риси глибоко вгрузли у свідомість жителя України і сприймається як норма в українському суспільстві.

Сьогодні ми поговоримо про «політика патріота», головного рейдера України, особу яка неодноразово була замішана у недружніх поглинаннях – Геннадія Олеговича Корбана.

Г. Корбан—український державний і політичний діяч, бізнесмен, керівник політичної партії «УКРОП». З 16 березня 2014 по 24 березня 2015 — заступник голови — керівник апарату Дніпропетровської обласної державної адміністрації при Ігорю Коломойському, його права рука в вирішенні бізнес конфліктів.

Саме у зв’язку з І. Коломойським і проявились всі сильні сторони Корбана. Так, кар’єра «бізнесмена-конфліктолога» пішла в гору в той час, коли він почав відстоювати інтереси групи «Приват» шляхом віджимання «кешових» бізнес проектів, здійснення протиправних поглинань та захоплень підприємств. За його словами, він вирішує будь-який конфлікт по домовленості сторін і ніколи за свою роботу не бере та не просить акції підприємств, що беруть участь в спорі. «Такой принцип мыникогда не используем — эточужойбизнес. И бытьдажеминоритарнымидоговорнымиакционерами — это все равно от кого — то зависеть. Ну, и потом, мы же не сможемвоевать с этимзаказчиком. Это правила приличия»— говорить Г.О. Корбан.

Корбан є не лише «рішаловой» в групі «Приват», а і особою яка управляє бізнесом по нерухомості і науковим проектом «Протон 21», що належить фінансово-промисловій групі. Крім того, за заявою самого Геннадія Олеговича він є співвласником Інформаційного агентства «Уніан»,«Главред»,головою наглядової ради ВАТ ІК «Славутич Капітал» який разом з Борисом Філатовим допомагав братам Суркісам повернути долю в футбольному клубі «Динамо».

Під час його перебування на посаді заступника голови Дніпропетровської ОДА здійснювались масові викрадення людей під ширмою боротьби з сепаратизмом, серед яких чиновник Дніпропетровської міської ради Олександр Величко дев’ять днів утримувався у заручниках з метою отримання компромату на тодішнього в.о. мера міста Дніпропетровськ Максима Романенка.

Також, можна згадати конфлікт в яких брав участь Корбан Г.О. між групою «Приват» та В. Пінчуком за реприватизацію «Нікопольського заводу феросплавів» (далі – «НЗФ»). Так. В кінці 1990-х років Коломойський та Пінчук володіли пакетами акцій «НЗФ», але спроби на об’єднання і володінням спільним бізнесом не увінчались успіхом. У 2003 році Коломойський на деякий час різко виїжджає до Женеви задля уникнення судової тяганини навколо «НЗФ». А у 2005 році тиск на Пінчука уже здійснював Корбан, що привело до уступки, з боку зятя Кучми,по контролю над підприємством.

Конфлікт пов’язаний з «Криворіжськимзалізнорудним комбінатом» з тим же В. Пінчуком. Сторона групи «Приват» спочатку домовились про об’єднання,а в наслідок застосування силового вирішення конфлікту, який пропонував Корбан Г.О. все закінчилось затяжнимсудовим процесом в Високому суді Лондона.

Конфлікт пов’язаний з «Кременчуцьким сталеварним заводом», де мажоритарний акціонер група «Приват», за допомогою впливу Г. Корбананазначила нового управляючого підприємством на зборах акціонерів, з чим не погодились міноритарії – «СКМ» і банк «Форум».

Конфлікт з Максимом Курочкіним щодо дніпропетровського ринку «Озерка», який в подальшому був вбитий кулею снайпера при виході з судового засідання. Суть конфлікту заключалась в тому, що цей ринок контролювала група «Приват» на чолі з Геннадієм Олеговичем, а Курочкін хотів всіма можливими способами повернути у власність ринок.

Також, ФПГ «Приват» на чолі з ГенадіємКорбаномпротягом 2007-2008 років, з використанням низки рішень загальних зборів акціонерів ПАТ «Укртатнафта», а також судових рішень, частку АТ «Татнафта» (РФ) було продано підконтрольним ФПГ «Приват» структурам. В зв’язку з цим Міжнародним арбітражним трибуналомприйнято рішення щодо стягнення з України на користь російської компанії «Татнафта» 100 млн. дол. США у справі про порушення прав акціонерів ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» (державна частка становить – 43,05%).

Крім того, Корбаномздійснювався тиск у вигляді погроз стосовно голови Дніпропетровської ТВК Юрія Підлісного. За словами самого Підлісного, інцидент стався після відмови в реєстрації партії«Відродження» https://www.youtube.com/watch?v=fz_CIYvvN1g

Можна бути впевненим, що це далеко не всі конфлікти в яких брав участь Геннадій Олегович Корбан, багато яких не висвітлювались у ЗМІ в зв’язку з погрозами та підкупом журналістів.

 

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*