Среда , 17 Июль 2019
В Логах
Домой » В Логах » Операція “Вісла” не була поодинокою – голова лемківського об’єднання
Операція “Вісла” не була поодинокою – голова лемківського об’єднання

Операція “Вісла” не була поодинокою – голова лемківського об’єднання

Операція “Вісла” не була поодинокою акцією, вважає Софія Федина, голова Світової федерації українських лемківських об’єднань.

На її переконання, потрібно говорити не про цю конкретну конкретну кількамісячну операцію, а про великий злочин депортації українців із теренів Закерзоння, з українських етнічних теренів, який тривав протягом 1944-1951 років. Під час цих депортацій сумарно постраждало близько семисот тисяч українців.

“Потерпіли депортовані, передусім, за етнічною ознакою – тим, що були українцями”, – наголосила Софія Федина під час круглого столу “Акція “Вісла” –  злочин польського комуністичного режиму”.

Всі злочини потрібно розглядати разом, тому що злочини, котрі не було засуджено, мають тенденцію повторюватися. А депортації 1941-1951 років не було засуджено ні Україною, ні світовим співтовариством, підпреслила пані Федина.

Як повідомляв Український інтерес,  Володимир В’ятрович вважає, що радянське керівництво робило поляків залежними від себе через спільну причетність до злочину.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*