Суббота , 19 Октябрь 2019
В Логах
Домой » В Логах » Прес-конференція по «Е-декларуванню» спровокувала нервовий зрив Шабуніна
Прес-конференція по «Е-декларуванню» спровокувала нервовий зрив Шабуніна

Прес-конференція по «Е-декларуванню» спровокувала нервовий зрив Шабуніна

Шабунін в черговий раз спробував підняти власні політичні рейтинги за рахунок самопіару та безглуздих звинувачень в адресу керівництва спецслужби та НАЗК.

6 березня п.р. о 12.00 у приміщенні Кризового медіа-центру відбулась прес-конференція керівника ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна та його адвоката Олени Щербань щодо подачі позову до суду на СБ України з приводу засекречення та неподання декларацій посадових осіб СБУ до НАЗК.

Колізія ситуації в тому, що за даними самого «ЦПК», ще до запуску електронного декларування керівництво СБУ віднесло до державної таємниці інформацію з декларацій працівників відомства. На частину цієї інформації накладено гриф «цілком таємно», а на частину – «таємно». Все це, безперечно, відомо пану Шабуніну, але у даній ситуації – головне піар, оскільки треба звітувати за витрачені кошти іноземних донорів. Як ми бачимо, у такому випадку, законодавча норма не має юридичної сили або її потрібно змінити через суд, щоб догодити замовникам позову на СБУ.

Очевидно, Шабунін і компанія також прагнули посилити власні позиції перед судовим засіданням в Окружному адміністративному суді Києва та довести, що саме вони є справжніми борцями із корупцією в Україні. Однак, керівник «ЦПК», мабуть, не встиг вивчити ні вимог українського законодавства, ні закордонного досвіду, обмежившись загальними «антикорупційними» фразами. Як приклад, Віталій Шабунін виявився необізнаним в подробицях основного питання конференції – чи існує законодавча практика в інших країнах світу щодо подання відкритих декларації про доходи працівників спецслужб. Повноважні керівники ГО «Центр протидії корупції» виявилися безсилими аргументувати, навіть, журналістам власну позицію та продемонстрували цілковиту некомпетентність у ситуації в цілому.

Шабунін був не готовий спілкуватись із журналістами не тільки про «Е-декларування», а й про власні статки і джерела фінансування. Під час діалогу, медійники поцікавилися у В.Шабуніна нецільовим використанням грантових коштів виділених «ЦПК», порушеннями законодавства дружиною активіста у сфері того ж декларування та інших «чутливих» справ до яких причетне керівництво ГО «ЦПК», відповіді на які «зависли у повітрі». Голова правління «ЦПК» не надав жодного конструктивного обґрунтування на поставлені запитання й пообіцяв розібратися із кожним присутнім на заході, вимагаючи у модераторів «УМЦ» відеозапису прес-конференції, що є просто абсурдним та не доречним.

Отже, така поведінка Шабуніна лише підтверджує замовність інформаційної кампанії, що, мабуть, пов’язано із відпрацюванням коштів перед грантоїдами, а також демонструє його власні «скелекти  у шафі».

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*