Суббота , 25 Май 2019
В Логах
Домой » В Логах » У четвер парламент голосуватиме за нового голову спецслужби
У четвер парламент голосуватиме за нового голову спецслужби

У четвер парламент голосуватиме за нового голову спецслужби

Першого липня Президент України П.Порошенко вніс до Верховної Ради України проект постанови щодо призначення Василя Грицака головою Служби безпеки України. Відповідний документ зареєстровано у Верховній Раді під номером 2204а. Нагадаємо, що генерал-полковника Грицака було призначено виконуючим обов’язки Голови СБУ після звільнення із вказаної посади В.Наливайченка 18 червня 2015 року.

З того часу минуло всього лише 2 тижні, а суспільство уже отримало змогу відчути докорінні зміни в роботі спецслужби, як за результатами гучних спецоперацій, так і з коментарів відомих та авторитетних експертів.

В.Грицака характеризують виключно як вольового і авторитетного керівника, здатного приймати оперативні і правильні рішення у найскрутніших ситуація. Ще перебуваючи на посаді першого заступника Голови СБУ, Грицак фактично протягом року керував антитерористичною операцією на Сході країни. Своєю працьовитістю і ефективністю дій у зоні АТО В.Грицак не тільки підтвердив свій авторитет серед колег по роботі, а й примножив його серед усіх, з ким пересікався на землі Донбасу.

Численні позитивні відгуки Д.Яроша, О.Мочанова, екс-заступників Голови СБУ О.Скипальського та О.Скибінецького, колег по роботі у Рівненському управлінні СБУ – це далеко не вичерпний перелік осіб, які на реальних діях побачили у Василю Грицаку справжнього керівника спецслужби, а надто у час найважчих для нашої країни випробувань і зовнішньої військової агресії.

Один з найбільш точних відгуків про В.Грицака дав представник центру з питань звільнення полонених і заручників при СБУ Ю.Тандіт: «Василя Грицака я не раз бачив у зоні АТО. Він є авторитетною особистістю в СБУ. Коли ми організовували першу операцію зі звільнення бійців, він сам очолив цю операцію, переодягнувся у військову форму і був присутній на звільненні». Аналогічні слова визнання звучали напередодні.

Аналогічну підтримку В.Грицаку висловив напередодні й керівник батальйону «Дніпро 1» Юрій Береза: «Хочу висловити свою підтримку Василю Грицаку. Справжньому офіцеру і надійній людині. Він неодноразово допомагав нам ще під час літньої кампанії, у якості керівника Антитерористичного центру при СБУ. Більш того, спецпідрозділ «АЛЬФА», якою командував Василь Сергійович, на момент початку АТО був чи не єдиним бойовим підрозділом, який на вищому рівні професіоналізму виконував завдання на Сході, в тому числі у тісній співпраці з добровольцями».

Варто зауважити, що парламентарі теж доволі схвально відгукуються про В.Грицака, визнаючи його керівні і особисті якості: фаховість, ефективність роботи, принциповість та авторитет в системі СБУ.

Як стало відомо напередодні, саме у вівторок та середу відбулися зустрічі В.Грицака з депутатськими фракціями у парламенті. Як наслідок, керівники та депутати фракцій «Блок П.Порошенка» «Народний фронт» та «Радикальна партія» уже визначились з підтримкою кандидатури В.Грицака на посаду Голови СБУ, що, за присутності усіх депутатів зазначених фракцій, гарантуватиме йому 246 голосів.

Навіть якщо зробити похибку на відсутність деяких народних обранців під час голосування, варто також враховувати позицію позафракційних, серед яких є й учасники АТО, і патріоти, які особисто підтримують Грицака. Іншими словами, хоча й прогнози – справа невдячна, варто очікувати підтримку кандидатури Грицака на рівні 240-250 голосів, що є беззаперечним підтвердженням його авторитету і рівня довіри суспільства.

Журналісти уже назвали 2 липня «кадровим четвергом». Очікувано, що для генерал-полковника В.Грицака цей день стане  черговим стартом на новому етапі становлення його як керівника найвищого для «Контори» рангу, так і вітчизняної спецслужби в цілому, з новим баченням і новими пріоритетами на сторожі миру і безпеки Української держави.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*