СБУ завершила розслідування щодо клірика-блогера московської церкви, який благословляв російські ракетні обстріли по українським містам

Служба безпеки скерувала до суду обвинувальний акт стосовно протоієрея російської православної церкви Андрія Ткачова, який веде підривну діяльність проти України.

У 2013 році цей представник рпц очолив місіонерський відділ київської єпархії упц (мп) та став ведучим на телеканалі «Київська Русь». Тут він активно поширював прокремлівські наративи та заперечував існування української державності.

Випускник факультету спецпропаганди військового інституту міністерства оборони срср у москві згодом переїхав до росії, звідки публічно підтримав вторгнення до України.

Також Ткачов є постійним «експертом» ефірів пропагандистських телевізійних каналів рф, і активно виправдовує воєнні злочини кремля.

На власних каналах у Телеграм та Ютуб він публікує свої «проповіді», в яких закликає загарбників вбивати мирних жителів України. Московський клірик «благословляє» та освячує ракети і закликає випускати їх «на голови українців».

Аудиторія цих інформаційних майданчиків складає майже 1,3 млн користувачів.

Ініційована Службою безпеки експертиза повністю підтвердила факти злочинної діяльності фігуранта.

Оскільки зловмисник переховується від правосуддя на території країни-агресора, СБУ проводить комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Наразі спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за двома статтями Кримінального кодексу України ст. 436 (пропаганда війни), ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, виправдовування, визнання правомірною збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) завершено.

Матеріали скеровано до Соломянського районного суду м. Києва для розгляду по суті.

Розслідування проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.