Протистояння рф та Заходу – один з основних сучасних геополітичних конфліктів, під час якого рф намагається відновити та розширити контроль над частиною світу та утримати за собою світову гегемонію, втрачену з розпадом СРСР та економічним занепадом.

Протистояння в своєму поточному стані стосовно країн Заходу розглядається як Друга холодна війна, стосовно України — як війна рф проти України.

росія продовжує свою війну в інформпросторі, аби позбавити Україну міжнародної підтримки.

На тлі тривалої військової агресії проти України росія проводить постійну та скоординовану державою дезінформаційну кампанію, спрямовану на власне населення, сусідні з росією країни, Європейський Союз та за його межі, зокрема з метою впливу на громадську думку. кремль не шкодує зусиль, щоб очорнити Україну, зобразити її як загрозу глобальній безпеці та послабити міжнародну підтримку українського суверенітету. Генерує різноманітні міфи про те, що нібито нинішня напруженість є результатом стійкої агресивної поведінки України та її союзників на Заході. росія нічого не робить, окрім захисту своїх законних інтересів, і не несе відповідальності за цей конфлікт.

Це війна не ідеологій та економічних систем, як було колись. кремль більше не обіцяє своїй аудиторії за кордоном жодної позитивної візії майбутнього. Натомість росіяни просувають страх, підозрілість, жадібність та ксенофобію. Пропаганда бере на озброєння будь-що, що можна використати, аби спровокувати розкол у лавах свого супротивника.  

«Україна не зацікавлена в закінченні війни, США воюють з рф руками українців за гроші Європи», – такі меседжі зустрічаються також на німецькомовних проросійських ресурсах. 

«Економіку ЄС «рознесуть на порох» через санкції»«Україна намагається шантажувати Європу і помститися Угорщині за відмову постачати зброю київському режиму», – один з меседжів, який зустрічається в Угорщині. 

«Сьогодні українська проблема – не що інше, як вигідний бізнес для західних країн, а сама Україна – жертва боротьби за світове лідерство США та росії», – пишуть на проросійських італійських онлайн-ресурсах.  

«Західні країни готові знищити не лише власні економіки, але й усю міжнародну фінансову систему, щоб спробувати завдати якомога більшої шкоди росії і Китаю», – пише італомовне sakeritalia.it«Іноземні транснаціональні корпорації виграють від антиросійських санкцій, а бізнес Італії гине»

Є спроби роздмухувати антиамериканізм. «Починає спливати правда про роль США та ЦРУ в підбурюванні в Україні, яку приховують усі західні ЗМІ. Американський нацист Кент Маклеллан, який раніше був членом полку «Азов», заявив, що в 2014 році йому допомогли влаштуватися в Україні співробітники ЦРУ».

Загалом, російська пропаганда тримається стратегії поширення думки, що уряди та еліти країн не є по-справжньому легітимними і не представляють свої народи. Таким чином, кремль намагається послабити західний світ через протиставлення еліт народу.   

В російськомовному сегменті були помітні такі меседжі: «Захід втягнув росію у війну, оскільки вона вимушена заступатися за братні народи»«росія воює не на повну силу»«Більшість американських найманців, які воюють в Україні, вважають політику США щодо війни злочинною». Отже, російська пропаганда намагається підірвати довіру Заходу до України, щоб зменшити допомогу. А також внести розбрат поміж українців. Традиційними темами, за яким можна розсварити людей, є питання релігії, мови, героїв минулого та політичні уподобання. Українці, як вільні люди, звісно мають право гаряче сперечатися між собою на будь-які теми, проте все ж краще це робити після того, як буде виконане основне завдання – збереження України та вигнання окупантів, що автоматично стане перемогою і над путінським режимом, який узурпував владу в росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.