За даними білоруського підпілля, Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, сформував новий підрозділ особистої охорони через недовіру до спецслужб, зокрема до білоруського КДБ.
Зазначається, що на фоні інформації про ліквідацію самопроголошеного президента Білорусі, Лукашенко підозрює свої спецслужби у можливій зраді. Зокрема, йдеться про білоруський КДБ. Тому, диктатор сформував новий підрозділ особистої охорони, що формується з представників однієї з приватних охоронних компаній країни. За даними підпілля, це – компанія “Гард сервіс”.
Саме про неї раніше говорив білоруський опозиційний політик Павло Латушко, що Лукашенко може оголосити мобілізацію в будь-який момент та приєднатися до Росії в агресивній війні проти України. Та з мобілізацією в РБ не все так гладко.
Лукашенко боїться реакції суспільства на мобілізацію, яка може призвести до соціального вибуху в країні.
Білоруська влада уважно спостерігає за безладом, що відбувається в рамках так званої “часткової мобілізації” в РФ та розуміє, що у разі оголошення часткової мобілізації в РБ, ситуація буде дедалі складнішою.
За інформацією воєнної розвідки, білоруські спецслужби приховано вивчають можливу реакцію суспільства та готовність долучитися до протестних заходів у випадку мобілізації.
Білоруський режим усвідомлює всю небезпеку прийняття ним рішення про відкрите приєднання до російської війни проти України.
Саме через це Лукашенко продовжує робити гучні заяви та показувати президенту рф путіну, що своїми діями він виконує союзницькі зобов’язання, зокрема, відволікає частину резервів ЗСУ від їхнього можливого застосування на фронті на сході та півдні України.
Вочевидь, самопроголошена білоруська влада не впевнена у підтримці широкими верствами населення рішень щодо участі своєї країни у воєнних авантюрах РФ”. Відтак, сам факт формування воєнізованого підрозділу особистої охорони, – красномовне свідчення не тільки реального занепокоєння влади результатами мобілізаційних процесів, але і рівня довіри до своїх же спецслужб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.