Занепокоєння самопроголошеної влади Білорусі результатами мобілізаційних процесів стає все очевиднішим. Арешт священнослужителя став черговим свідченням відвертого страху білоруського диктатора перед власним народом і перспективою розгорання забороненої нині суспільної Ідеї.

Відтак, у Мінську правоохоронці затримали священника через те, що він «молився за захисників України». Також силовики звинуватили його в участі у протестах, наявності «націоналістичних татуювань» та навіть любові до гри у відеоігри. Про це повідомляє білоруське видання «Зеркало».

На православного священника Діонісія Коростельова донесли через молебень за захисників України. На відеозаписі з вибаченнями, до яких його під примусом схилили спецслужбісти Лукашенка, священник пояснив, що 1 січня отримав записку про молебень «за воїнів і захисників України» і відслужив його.

Натомість силовики стверджують, що Коростельов «проповідував ворожу агресивну риторику, намагаючись розпалювати ненависть». Вони також заявили, що він притягувався до відповідальності за участь у протестах і має «націоналістичні татуювання». Як повідомляє видання, це герб «Погоня», який внесено до Державного списку історико-культурних цінностей Білорусі.

Крім того, правоохоронцям не сподобалося, що священик «у вільний час грає в комп’ютерні ігри в мережі під дивним ніком» і «поширює БЧБ-символіку (біло-червоно-білий прапор Білорусі) і відповідні ідеї».

У виданні зазначили, що на священника донесла провладна активістка з Гродно Ольга Бондарєва, яка «давно намагається зачистити культурний простір Білорусі». Та подібні чистки швидше виявлення слабкості, усвідомлення невідворотності і страху перед Ідеєю, яка неодмінно настане.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.