СБУ повідомила про підозру депутатам т. зв. «народного совета луганської народної республіки», які входять до оточення ватажка “лнр ” Леоніда Пасічника (????відео)

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще двох колаборантів, які співпрацюють з окупантами на тимчасово захопленій території України.

Мова йде про Юрія Резанова та Віктора Щекатунова, які у вересні 2023 року брали участь у фейковому волевиявленні та були добровільно обрані депутатами т. зв. «народного совета лнр».

Зловмисники наразі представляють інтереси політичної партії «единая россия» та «коммунистической партии российской федерации» і входять до найближчого оточення ватажка самопроголошеної “лнр” Леоніда Пасічника.

Резанов займає посаду «заступника начальника відділу захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом мдб\фсб лнр» і є радником голови лнр.

За вказівкою Пасічника він бере участь у масових пропагандистських заходах на підтримку кремля.

Зокрема, вручає нагороди якутським волонтерам – організаторам доставки гуманітарної допомоги учасникам «сво» та «мирному населенню «лнр».

Інший колаборант, Щекатунов, як «отаман луганського округу «всевеликого війська донського» у складі «делегацій» проводить пропагандистські акції на підтримку окупаційної адміністрації рф.

Зокрема, відвідує навчальні заклади з гумдопомогою для школярів, роздає продуктові набори ветеранам війни.

Таким чином колаборант «відпрацьовує» кремлівський сценарій, спрямований на формування думки серед місцевого населення та світової спільноти про нібито легітимність створення та діяльності незаконного органу влади.

Крім того, для поширення проросійських наративів колаборант бере участь у зйомках пропагандистських сюжетів для росТБ. А на своїх сторінках в соцмережах він поширює дописи, в яких виправдовує збройну агресію рф та заперечує воєнні злочини рашистів.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Щекатунову та Резанову про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Оскільки фігуранти переховуються від правосуддя на тимчасово окупованій території Луганської області, тривають комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України

Комплексні заходи проводили співробітники ГУ СБУ у м. Києві та Київській області під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.

????Коментар речниці СБУ у м. Києві та Київській області Ольги СУПРУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.