Починаючи з ранку 29 серпня Збройні Сили України почали наступальні дії за багатьма напрямками на півдні України. Вже до обіду понеділка першу лінію оборони окупантів було прорвано в трьох місцях, а під контроль ЗСУ перейшли декілька населених пунктів.

Сили оборони півдня, коментуючи наступ, нагадали, що будь-яка військова операція потребує тиші, тому говорячи про контрнаступ українських сил на півдні, потрібно набратися терпіння та зачекати на результат.

Разом з тим, без уваги така знакова подія залишитись не могла і російські медіа одразу заявили про зрив українського контрнаступу, мовляв ЗСУ можуть не розпочати цьогорічний контрнаступ через брак боєприпасів та озброєння.

Призначений москвою глава Криму Сергій Аксьонов назвав інформацію про наступ «черговим фейком української пропаганди». Російські провладні джерела також назвали повідомлення українських ЗМІ про прорив російської оборони фейком, але загострення ситуації врешті підтвердили.

Цю ж сентенцію підхопила британська газета із посиланням на кількох українських чиновників, знайомих з обговореннями військових потреб. За словами співрозмовників, військові начебто змушені були обмежити кількість боєприпасів до кількох ударів на день. «Ми знаємо всі координати та місця розташування російських складів і пунктів управління. Нестача боєприпасів обмежує здатність України дійсно змінити ситуацію на місцях», — сказало одне з джерел газети. Командування ЗСУ не розраховує на отримання достатніх можливостей, щоб спланувати рішучий контрнаступ цьогоріч, повідомив він.

Щоправда, подібні заяви суперечили публікаціям того ж видання, в яких раніше повідомлялось про значні військові надходження для потреб українських збройних сил.

Та попри це, основним висновком іноземного видання стало те, що «якщо ЗСУ звільнять Херсон, це дасть Україні імпульс і шанс відновити кордони» – вважає військовий аналітик аналітичного центру Royal United Services Семюел Кренні-Еванс. Певно це усвідомили і в МЗС Росії, оскільки Лавров одразу виступив за переговорний процес з Україною.

Представник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що заяви Лаврова та інших представників Росії мають на меті «виграти більше часу, влаштувати фейкові референдуми і поглинути» окуповані москвою території України.

«Ми не бачимо від них бажання вести переговори. Вони й досі обстрілюють українські міста. Вони все ще порушують дрібні домовленості, як-от угоду щодо зерна. Публічно говорять одне, а на полі бою роблять інше», – пояснив Ніколенко.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський пообіцяв, що території півдня України, захоплені Росією, незабаром будуть звільнені. У ніч проти середи стало відомо про ураження стратегічно важливого Антонівського мосту на Херсонщині.

За оцінкою британської розвідки, на тлі заяв і кроків українських Збройних Сил з деокупації південних регіонів Росія почала посилювати свої оборонні позиції та стягувати додаткові сили й військову техніку.

Американський Інститут вивчення війни повідомив, що днями Збройні Сили України провели успішну контратаку поблизу кордону Херсонської та Миколаївської областей і змусили російських військових перейти до оборони.

Початок контрнаступу українських військових на Херсонщині спрямований на зрив планів росіян. Це не дозволить військовим РФ побудувати сильні оборонні позиції на півдні, переконані аналітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.