У випадку з Медведчуком справа була швидко вирішена, а з громадянством судді Львова – ні…

Початок року розпочався з двох резонансних справ. Суд поновив на посаді одіозного суддю Верховного Суду Богдана Львова, у якого виявили  паспорт РФ. Але тут попереду ще апеляція і вже призначена трійка суддів у  Шостому апеляційному адміністративному суді: Андрій Кучма, Володимир Аліменко та Людмила Бєлова.

А от у другій гучній справі ситуація гірша. Мова про ексречницю Мін’юсту Марину Прилуцьку, яка, за даними СБУ, добровільно отримала громадянство РФ в окупованому Криму. Верховний Суд відправив справу на повторний розгляд і тим самим зупинив дію рішення апеляції. 

«Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко напередодні засідання у справі Богдана Львова заявив, що звільнення його колеги – це була нібито приватна ініціатива колишнього голови Верховного Суду Князєва і ще поставив під сумнів, чи подаватимуть апеляцію, якщо програють. Це мало вигляд саботажу. Після резонансу у ЗМІ апеляцію таки направили і громадськість має слідкувати, аби суди не зацементували той «стандарт», коли громадянство РФ можна буде довести лише за наявності паспорта або довідки з печаткою від РФ, що ця людина – її громадянин. Це абсурд і пряма загроза нацбезпеці. Сподіваємося, що суди вищих інстанцій поставлять нацбезпеку і здоровий глузд вище чиїхось корупційних інтересів. А держава в цілому – терміново розробить механізм, який допоможе пришвидшити вирішення таких питань», – зазначає голова правління Фундації Dejure Михайло Жернаков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.