Півтора роки Україна дає відсіч російській агресії, триває тяжка кровопролитна війна. А війна потребує ресурсів: людських, технічних, фінансових. Нагадаємо, росія – це ВЕЛИЧЕЗНИЙ ресурс порівняно з Україною. І, відстоюючи цінності цілого світу, Україна неабияк потребує ресурсної допомоги.

Майже весь світ підтримує Україну – санкціями проти кремля, військовою технікою, фінансами. Премʼєр – міністр Угорщини Віктор Орбан досі підтримує зовнішньоекономічні відносини з російською стороною, яких, вочевидь, не має наміру припиняти. Орбан нещодавно заявив, що Угорщина домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту. У году було укладено з кремлем про надання Угорщині кредиту у розмірі 10 мільярдів євро для будівництва двох енергоблоків «Пакш 11». Тож саме через цей проект Орбан навряд змінить своє відношення до санкцій проти країни-агресора.

Попри загальноприйняту світову риторику у визначенні росії саме як агресора і віри в перемогу України у війні за національну ідентичність та свободу, премʼєр Угорщини навіть дозволив собі необережні заяви, що Україна не може виграти війну навіть з допомогою західної зброї. Зрозуміло, що такий неочікуваний дипломатичний маневр в сторону кремля був високо оцінений бункерним щуром, а в Україні просто названий лизоблюдством, та от серед світовій спільноти його заяви про безперспективність мирних переговорів з Україною викликали певний ажіотаж. Особливо про можливість закінчення війни тільки через переговори Росії та Штатів, що з огляду на останні тенденції у Сенаті, все більше ставить його загравання в незручне положення дешевого дипломата з низькою соціальною відповідальністю.

Уряд Угорщини через амбіції окремих лідерів справді потрапив у досить незручне становище, оскільки і надалі блокуватиме кошти Євросоюзу на військову допомогу Україні, а відтак зароблятиме негативні політичні бенефіції, що неодмінно буде використано опозиційними силами.

Та поки Орбан не цурається заяв про неправильний підхід ЄС до війни росії проти України. Вважає, що минуло півтора року, а результатів немає, та його народ страждає від високої інфляції. Фактично, він просто закриває очі на військову агресію росії, особливість його політики – гра на боці Кремля. Уряд Угорщини підтримує російську пропаганду, економічні та особисті звʼязки із росією, виступаючи у ролі «маріонетки» кремля.

Проте не варто забувати, що історія циклічна. За часів Януковича, який як і Орбан, грав на руку кремля, Україна теж була у «московському фаворі», але тільки як сателіт Росії. Як тільки Україна зажадала реальної незалежності, вона стала ворогом №1 для московитів.

Чому угорці не замислюються, що коли настане той час і вони зажадають незалежності від рф, двоголовий орел теж зажадає їх знищити? Україна зараз живим щитом захищає Європу від нашестя орків. Але що буде, якщо Україна без підтримки програє війну? Орбан і такі як він завжди встигнуть піти за сценарієм Януковича. А угорці залишаться віч-на-віч із пʼяним ядерним ведмедьом з балалайкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.